Umożliwiają równoczesne dobre widzenie do dali, bliży oraz na odległości pośrednie. Przez górną cześć soczewki widzimy dal, przez dolną jesteśmy w stanie zobaczyć wyraźną bliż, a unosząc lekko głowę możemy również widzieć na odległości pośrednie, przez tzw. kanał progresji.
- zalety: możliwość ostrego widzenia do dali, bliży i na odległości pośrednie w jednych okularach (jak to mówią nasi klienci : "Rano zakładam i wszystko widzę".
- Soczewki te są bardziej estetyczne od dwuogniskowych, mianowicie nie ma linii podziału między dalą, a bliżą.
W soczewkach progresywnych nie ma mowy o "przeskoku" obrazu przy przenoszeniu wzroku z dali do bliży – moc zmienia sie płynnie. - wady: konieczność nauczenia się korzystania z okularów. Kiedy patrzymy do dali podnosimy oczy, kiedy patrzymy do bliży opuszczamy je. Przy patrzeniu na boki należy skręcać głowę w kierunku patrzenia, a nie wodzić samymi oczami (nauka trwa zazwyczaj do trzech dni). W najnowszych konstrukcjach soczewek progresywnych proces nauki trwa od kilku minut do kilku godzin efekt pływania obrazu praktycznie nie występuje.
Wszystkie typy konstrukcji soczewek mogą być stworzone dla Państwa też jako: fotochromowe zaciemniejące się wraz ze zmianą promieniowania słonecznego lub barwione, połączone z całą gamą powłok dbających o komfort życia codziennego.
Więcej informacji o soczewkach progresywnych w filmach poniżej
Jak widzimy w okularach progresywnych